Price: ₹5,870
①Network : 3G,2G ②Memory : 2GB+16GB ③System : Android 8 ④Battery : 1000mAh ⑤Color : Pink \ Green \ Black ⑥Front Camera : 2MP ⑦Rear Camera : 5MP ⑧Screen size : 3 in ⑨Frequency Segment: 2G:GSM:850/900/1800/1900 3G:WCDMA: B1/B2/B5/B8 ⑩Number of slots:Double card slot ⑪Connector Type : USB Type C ⑫Wireless Property : With Wi-Fi function. What's in the box ? Smart phone x 1 Phone case x 1 Screen protector x 1 Card tool x 1 Data cable x 1 Manual x 1
| Color | Green |
| RAM | 2G |
| Connection Method | WiFi |
| Interface | Type C |
| Brand | SOYES |
| Network | 3G |
| Screen Size | 3" |
| Wireless network technology | Wi-Fi |
| Operating System | Android 8 |
| Rear Camera | 5MP |
| Front Camera | 5MP |
| Version | US Version |
| Condition | New |
| SIM Card Slot Count | Dual SIM |
| Cellular Phone Refresh Rate | Up to 60 Hz |
| Cell Phone Resolution | 480 x 800 |
| Video Capture Resolution | 720P |
| Phone Battery Capacity | 1000mAh |
| Power Supply | Battery Powered(Rechargeable Battery) |
| CPU Brand | MediaTek |
| SKU | sw2411020662444475 |